Mostrando entradas con la etiqueta ii. Mostrar todas las entradas

El Lleida Esportiu obre les portes dels entrenaments

Roger Canadell a la sessió d'entrenament d'ahir
Els de Toni Seligrat entrenaran aquesta setmana a l'Annex del Camp d'Esports, a portes obertes, el dimarts a les 10:30 i el dimecres a les 10:00. Així doncs, tots els aficionats que vulguin podran assistir per veure les sessions prèvies a l'importantíssim partit davant el Barakaldo. Partit que podria posar el Lleida Esportiu en una condició més que favorable per aconseguir una plaça de Playoff.

Recordem que l'Annex al Camp d'Esports va ser rehabilitat aquesta mateixa temporada i va ser revisat pel mateix Toni Seligrat per començar a utilitzar-se a partir del dia 19 de novembre, per ésser utilitzat pels jugadors del planter. Curiosament, els treballs de sanejament del terreny de joc annex al Camp d'Esports van acabar-se la setmana en que el Lleida es va enfrontar al Barakaldo, a casa.


martes, 26 de marzo de 2013
Posted by Lleida Sports Web

El Lleida presenta la seva candidatura al Playoff (2-0)

MOISÉS CAMUÑAS / El Lleida Esportiu va sumar els tres punts en el seu duel contra l' Izarra i encadena 11 jornades sense conèixer la derrota. Els blaus es van mostrar molt segurs al Camp d'Esports davant un bon rival que va causar més problemes dels esperats. L'entrada en la segona meitat de Xisco i Canadell per part del quadre local va revolucionar l'encontre. 


Via: Lleida Esportiu Foto: CARLES MIRANDA 
Una passada en profunditat de Xisco va servir perquè Mata inaugurés el marcador. 

El mateix jugador, amb un centre a l'àrea, va provocar que Etxerri introduís la pilota en la seva pròpia porteria. 


El Lleida Esportiu i el CD Izarra van disputar un partit molt intens en la trentena jornada del grup II de Segona Divisió B. S'enfrontaven dos equips molt allunyats en la taula de classificació. D'una banda, el conjunt català a la sisena posició amb una bona ratxa de resultats i la mirada posada en els equips de la zona de playoffs. Per un altre, un Izarra molt necessitat de punts a l'última posició després de la victòria del Racing B contra el Bilbao B. Bé és cert que des de l'entrada de Chechu Martínez l'Izarra ha canviat la seva imatge. El conjunt navarrès venia de guanyar al Amorebieta i de sumar 7 punts en les últimes 3 jornades. En l'anada, disputada a Merkatondoa, el resultat va ser de 1-1. 


Pilota per al Lleida

Amb les novetats d' Asier i Álex Colorado a l'onze titular, el Lleida va saltar a per totes a la gespa del Camp’d 'Esports. Encara no havien passat ni tres minuts quan Milla es va internar a l'àrea i va treure un cacau que es va estavellar a l'esquena d'un defensor de l'Izarra. El plantejament navarrès es va veure clar des del començament. Dues línies molt juntes de quatre homes per a tapar espais i Guembe i Eneko Viana dalt per a caçar les pilotes llargues. La pressió d'aquests dos jugadors a la línia defensiva del Lleida va provocar alguna dificultat per a treure la pilota. La primera acció ofensiva de l'Izarra va venir gràcies a un regal de Molo a Eneko Viana que va ser solucionat per Biel Medina arribant des del darrera. A la següent acció, seria el propi Medina qui regalaria l'esfèrica, però Barreda va estar ràpid a l'encreuament per a rebutjar el perill. 


Possessió estèril del Lleida i pilotades de l'Izarrra 


Sobrepassat el minut 12 de partit, una jugada individual de Miramón va ser finalitzada per Milla amb un tir que no va ocasionar excessius problemes al porter visitant De Miguel. Cada pilota recuperada per l' Izarra es convertia en una pilotada a dalt per a no arriscar. Aquesta circumstància va provocar que el Lleida passegés amb la pilota en els peus sense trobar clars espais per a generar perill. A baló parat, en el minut 22, va arribar la millor ocasió local del primer temps. Jaime Mata va controlar al vèrtex dret de l'àrea navarresa, va deixar enrere al seu parell trepitjant l'esfèric, i la seva rematada buscant l'esquadra esquerra es va marxar per poc. La resposta de l' Izarra va arribar set minuts després amb un xut de Guembe, després d'un refús de la defensa blava, que va sortir fregant la creuera del marc de Pau Torres. 


Contaminació i últims minuts abans d'arribar al descans per a l' Izarra.  Del no-res, l'Izarra va crear alguna ocasió de perill 


En els últims minuts del primer temps, el conjunt català va perdre el nord i es va contagiar del joc de l' Izarra. Després d'una rematada de Miramón que es va marxar alt, el conjunt visitant va prendre el timó. Ocasions que no semblaven implicar perill, els navarresos lesaprofitaven. Guembe primer, i Eneko Viana després, van ésser els encarregats de posar la por en el cos de l'afició lleidatana. 



Més intensitat amb clar protagonisme dels suplents
Xisco Hernández i Roger Canadell van canviar el transcurs de la trobada 

El segon temps va començar amb clar color local. El migcampista Álex Colorado es va internar fins la línia de fons, però Molo no va saber rematar bé la passada de la mort de l'andalús. Poc després, Pau Torres va aturar sense problemes un tir llunyà de Palacios i, en la següent acció, el local Pere Milla es va trobar amb una pilota per alt al segon pal que va enviar als núvols. El tècnic del Lleida, Toni Seligrat, sabia que el partit era important i va introduir el primer canvi. Xisco Hernández va entrar per un gris Colorado. Al minut 63, Roger Canadell va substituir a Asier Eizaguirre. En la mateixa acció del canvi, Álex Cacho va treure de banda i Xisco va filtrar una pilota entre els dos centrals navarresos per Mata i el pitxitxi del quadre lleidatà va creuar molt bé davant la sortida de De Miguel (1-0). El madrileny, amb 12 gols, es posa a un gol del màxim anotador de la categoria. 

Un cop estava per damunt en el marcador, el Lleida no va arriscar en el seu joc i va prendre les precaucions necessàries per a no sofrir enrere. Mario Fuentes va estar molt prop de marcar de cap i el visitant París va respondre amb un tir llunyà que es va marxar fora. 


En el minut 77 la sort va acabar de somriure al Lleida i va matar el partit 


Entrant a la part final del partit, una pilota centrada per Xisco i tocada sense voler per Etxarri es va introduir a la porteria per a tancar el partit (2-0). Mala sort per a un Izarra que ho va intentar fins al final. Amb tot el conjunt navarrès a dalt, el Lleida va tenir alguna ocasió per a fer el tercer. Roger Canadell va estar molt prop amb un tir des de la frontal i Álex Cacho, al temps afegit, es va emborratxar de pilota i no va veure a Mata que entrava sol pel segon pal. Al final, premi merescut per un bon Lleida.

Amb aquesta victòria, el Lleida es queda sisè amb 49 punts a un del Barakado i a tres de l'Amorebieta, que marca la zona de promoció d'ascens. Els navarresos, en canvi, segueixen últims, amb la salvació a set punts. A la propera jornada, el Lleida viatjarà a Barakaldo en un duel directe que ben segur serà un xoc de trens.


Toni Seligrat: 
"Anirem a Barakaldo a guanyar"
Video streaming by Ustream


Segunda División B G2 | Jornada 30
EquipoPtsPGPEPPGFGC
1Alavés6419744216
2Athletic B5817764326
3Eibar5616864620
4Amorebieta52141063924
5Barakaldo50131163318
6Lleida49121354427
7Real Union Club4512994025
8Tudelano44128103436
9Noja41125133837
10UD Logroñés3881482325
11Zaragoza B3598133338
12Gimnástica34810122933
13SD Logroñes3497142948
14Sestao River33712112634
15R. Sociedad B32711122742
16Teruel3288142641
17Peña Sport31710132733
18Osasuna B3194173352
19Racing B2769152744
20Izarra2567172242
domingo, 24 de marzo de 2013
Posted by Lleida Sports Web

El Lleida no vol deixar de sumar

Via www.lleidaesportiu.cat



El Lleida Esportiu i el CD Izarra disputaran aquest diumenge un partit on els tres punts donen un bitllet que val mitja temporada. Els dos conjunts necessiten els punts per a lluitar pels seus objectius. Cada equip té objectius molt dispars. Els lleidatans són actualment sisens amb 46 punts i continuen a cinc de la zona que dóna accés a la promoció d'ascens. L'ensopec del passat diumenge va quedar rebaixat per la derrota de l' Amorebieta, que va caure curiosament contra l' Izarra. Si els lleidatans no guanyen aquest cap de setmana veuran com la seva il·lusió s'allunya lentament. Per la seva banda,els visitants semblaven abocats a Tercera a mitja temporada, però el canvi d'entrenador i l'arribada d'alguns jugadors han activat a l'equip. Una victòria donaria molta vida al Izarra per barallar per quedar-se una temporada més en la categoria de bronze. En l'anada, disputada a Merkatondoa, el resultat va ser de 1-1.


Una victòria per convertir en positiu l'empat a Tudela

En aquesta categoria sempre és difícil gratar puntets fora de casa. Jugar en el teu estadi sempre és un plus de motivació i els visitants ho noten. El Lleida Esportiu ve d'esgarrapar un punt en un camp complicat com el del Tudelano i ara els blaus volen convertir aquest punt en un gran resultat amb una victòria a casa. Els de Toni Seligrat no es fien del rival, fins i tot pensen que la seva posició en la zona baixa de la classificació el fa més perillós. Els blaus arriben al partit sumant una ratxa de deu jornades sense conèixer la derrota, en concret, tota la segona volta sumant punts. Els jugadors no volen perdre el nord i pensen partit a partit, encara que reconeixen que amb la permanència en la butxaca, l'objectiu és jugar la promoció d'ascens o quedar en la posició més alta possible.


Seligrat: “El final és més transcendental per a ells que per a nosaltres”

A la roda de premsa prèvia al partit, Toni Seligrat, va admetre que “si volem aspirar a agafar als quatre primers hem de guanyar aquest diumenge”. El valencià va comentar que “l'equip té confiança gràcies als resultats. Això és un plus per a l'equip. Estem en un moment que tots volíem amb la permanència assolida ila il·lusió de mirar cap amunt en la classificació”. De l' Izarra, Seligrat va destacar la seva fortalesa. “Hi ha gent amb força i experimentada. A més, lluiten la pilota, mai la donen per perduda. Potser se'ls pot fer llarg el partit per les dimensions del camp”. El tècnic també va afegir que “el final és més transcendental per a ells que per a nosaltres perquè es juguen la permanència. El més normal és que hi hagi equilibri i igualtat”.


Davant la importància del partit, el club ha engegat unes iniciatives per a crear colorit en les graderies del Camp’d Esports i, possiblement, es vegi la millor entrada d'aquesta temporada. El Lleida tindrà les baixes segures de Jesús Imaz i Pau Bosch per sanció i Miguel Ramos per lesió. Molta mala sort pel davanter que va arribar en el mercat d'hivern. Durant un entrenament d'aquesta setmana va recaure de la seva dolència al turmell.


Tots els partits són finals per l' Izarra

El conjunt navarrès es troba en una situació molt complicada. Mancant nou jornades, l' Izarra està a set punts de la salvació directa. Sens dubte és possible però converteix tots els partits dels de Chechu Martínez en finals. L'arribada del nou tècnic ha suposat un canvi important d'aires.


De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat

Amb el canvi d'entrenador van venir diversos jugadors en el mercat d'hivern que han modificat la cara de l'equip. De tenir un peu i mig a Tercera, el club d' Estella va abandonar la passada setmana l'última plaça del grup gràcies a una bona ratxa de resultats. De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat contra el Sestao River. UD Logroñés i Amorebieta, aquest últim la setmana passada, han estat equips que han sofert en les seves carns la metamorfosi de l'Izarra. Els jugadors saben quela situació no és bona i treuen forces extres per competir els partits.

Per guanyar fa falta marcar gols, i aquest és el problema de l'Izarra. Actualment, elconjunt navarrès és el menys golejador de la lliga.



Possibles alineacions

Lleida Esportiu: Pau Torres, Álex Cacho, Mario Fuentes, Biel Medina, Carlos Barreda,Álex Colorado, Molo, Miramón, Canadell, Pere Milla i Jaime Mata.



CD Izarra: Diego de Miguel, Barrina, Paris, Arpón, Echarri, Palacios, Bruno Araiz, Álex Guembe, Eneko Viana, Mikel Ziganda i Javi Martínez.


Segunda División B G2 | Jornada 30
Equipo                 Pts                PG              PE              PP            GF            GC
1Alavés63  19644014
2Athletic B5817754224
3Eibar5315864520
4Amorebieta5114963823
5Barakaldo49131063217
6Lleida46111354227
7Real Union 4412894025
8Tudelano41118103336
9Noja38115133437
10UD Logroñés3781382325
11Gimnástica34810112932
12Zaragoza B3497133237
13SD Logroñes3396142847
14Sestao River32711112432
15R. Sociedad B32711112741
16Osasuna B3194163348
17Teruel3187142540
18Peña Sport3079132632
19Izarra2567162240
20Racing B2459152543
sábado, 23 de marzo de 2013
Posted by Lleida Sports Web

El Lleida es menja als lleons (2-0)

Nova victòria del Lleida Esportiu en un partit que es presentava molt complicat ja que el seu rival, l’Athletic Club de Bilbao B, ocupava la segona plaça de la classificació amb una ratxa de 19 jornades sense caure derrotat.


Els gols de Imaz i Miramon han servit als blaus per imposar-se al conjunt basc. Els de Toni Seligrat han fet les delícies de l’afició, avui quasi 3.000 persones, amb una defensa total i una contra incisiva. 

Primers minuts per al Bilbao 

Els catxorros han dominat els primers compassos del partit amb un joc combinatori i sense complexos, típic dels conjunts filials de la talla dels bilbaïns. El Lleida Esportiu ha despertat amb una defensa total que ha desarticulat el centre de control de l’Athletic. 

Probablement, el millor Lleida de la temporada 

Amb pressions de fins a tres homes sobre un, el Lleida ha fet la vida impossible a l’Athletic de Bilbao B a partir dels primers 15-20 minuts de partit. L’espectacle de recuperacions i joc defensiu del Lleida ha estat un dels més vistosos al Camp d’Esports durant aquesta temporada. Les contres càustiques i incisives dels blaus amb Mata, Milla i Imaz al capdavant han posat la cirera al pastís. Jesús Imaz posava el Lleida per davant al minut 29 i als següents minuts Molo, Miramon i Mata han creat jugades de molt perill. 

Segona part, contenció i rebel·lió 

A la segona part, s’ha repetit l’inici del partit. El Bilbao B ha sortit a reconstruir el partit des de zero i s’ha trobat, en els primers minuts, un Lleida que les volia veure venir. Un Lleida de contenció que es revolucionaria per tornar a la dinàmica dels segons 25 minuts de la primera part. Les contres assassines del Lleida tornaven a assetjar l’àrea visitant amb Mata i Miramon al capdavant. Aquest segon posava el 2-0 al minut 68 de partit, arribant en velocitat a una pilota passada. 

Lluita fins al final 

El Lleida Esportiu ha seguit lluitant fins el final i ha pogut posar el 3-0 amb jugades de perill de Mata i Imaz. El conjunt visitant també ha intentat escurçar distàncies mitjançant Vidal. Tot això, sense encert.


MINUT A MINUT

Minut Acció
8 Pau Torres tapa una arribada de Guillermo.
18 Miramon assisteix Mata qui llença un xut fluix a les mans del porter.
28 Molo i Imaz fan una jugada de perill. Molo acava rematant a l'esquerra de Gorka.
29 (1-0) GOOOL DE JESÚS IMAZ - Milla li passa a Mata, es queda curta i Imaz culmina la jugada amb una rematada creuada al pal dret.
34 Centra Miramon i Molo la envia fora per sobre del travesser.
50 Mata engalta una centrada de Miramon sense perill.
53 Miramon l'envia per sobre de la porteria de Gorka.
68 (2-0) GOOOOOL DE MIRAMON - Mata fa un centre cap a Milla i la pilota passa de llarg. Miramon arriba com una exalació al segon pal i acava la jugada.
74 Imaz rep una pilota i es desfà de dos rivals, assisteix a Mata i aquest, l' envia per sobre del travesser.
77 Vidal remata fora una centrada.
87 Vidal torna a intentar-ho, sense encert.


El Lleida ocupa la sisena plaça de la classificació i es troba a cinc punts de la zona playoff i a només un punt del Barakaldo, que ha empatat a zero aquesta tarda amb la Union Deportiva Logroñés.


Segunda División B G2 | Jornada 28
EquipoPtsPGPEPPGFGC
1Alavés6018643814
2Athletic B5516754023
3Amorebieta5114953721
4Eibar5014864420
5Barakaldo46121063016
6Lleida45111254126
7Real Union Club4312794025
8Tudelano40117103235
9UD Logroñés3781372323
10Noja35105133237
11Gimnástica34810102830
12SD Logroñes3396132846
13Sestao River32711102330
14R. Sociedad B32711102739
15Zaragoza B3187133037
16Teruel3187132539
17Peña Sport2978132632
18Osasuna B2884163248
19Racing B2459142541
20Izarra2257162039

La manca de precisió fustiga el Lleida Esportiu (2-2)
El Lleida Esportiu va jugar mitja hora amb un home més, tot i això, no va poder remuntar el partit. 
Miramón pugna una pilota davant la banqueta del Lleida (Foto: Lleida Esportiu)

El conjunt blau va iniciar el partit amb molt bon peu i el seu plantejament semblava lo suficientment madur com per batre el Barakaldo, un dels equips que menys gols ha encaixat en el que portem de campanya. Tot i això, el partit no va tenir res a veure amb les dades de tots dos equips. 

El Barakaldo es presentava ahir a la tarda al Camp d’Esports amb la banda de tercer equip menys golejat del grup 2 de la Segona B i amb només sis gols encaixats es disposava a plantar cara al segon equip més golejador del grup, el Lleida Esportiu. El partit prometia, a priori, un xoc important quant a l’artilleria dels blaus i el mur defensiu del conjunt basc o, d’altra banda, un encontre avorrit i sense gaires gols, com molts dels partits que ja havia disputat el Barakaldo. Tot i això, el partit no va ésser ni una cosa, ni l’altra. El conjunt blau, que només havia encaixat un gol a casa en les onze jornades anteriors va veure com un dels equips menys golejadors del campionat triplicava els seus gols en contra. Per la seva part, el Barakaldo, també encaixà dos gols en un sol partit quan en els onze anteriors només n’havia encaixat 6. 
domingo, 11 de noviembre de 2012
Posted by Lleida Sports Web
Asier és la garantia (1-0)

Victòria importantíssima del Lleida en un partit vital per seguir a la zona alta de la classificació
Asier Eizaguirre celebra el seu gol (Foto:lleidaesportiu.cat)

La bona segona part del Lleida Esportiu acompanyada del gol d’Asier Eizaguirre a falta de 20 minuts pel final del partit esdevingueren les claus de l’últim triomf del conjunt blau. Els homes de Toni Seligrat van practicar un futbol molt gris a la primera part i no van reaccionar fins a la represa, on el tècnic va tenir un paper força important.
lunes, 29 de octubre de 2012
Posted by Lleida Sports Web
El Lleida ho fa fàcil (3-0)
El conjunt de la Terra Ferma s’imposa al Saragossa B i fa gala de la seva efectivitat i maduresa defensiva. 

El Lleida Esportiu s’emportà els tres punts davant d’un Saragossa B que va entrar en el partit quan aquest ja estava dat i beneit. Els nois de Toni Seligrat varen aprofitar les seves oportunitats i abans de la mitja part, ja disposaren d’una renda de tres gols. 

Els jugadors del Lleida fan pinya. (Foto: Lleida Esportiu)

El Saragossa B arribava al Camp d’Esports com quasi bé tots els filials. Sense pors ni complexos, amb una proposta de joc ofensiu molt elaborat, però, amb multitud de dubtes i imprecisions. Dubtes que el Lleida Esportiu ha aprofitat al màxim. Tant ha estat així que al minut 8 el Lleida Esportiu ja s’avançava al marcador mitjançant Molo, qui aprofitava el refús d’una rematada del seu company Pere Milla per inaugurar el marcador. Amb el primer gol, el Lleida treia les urpes i començava a assetjar l’àrea del conjunt aragonès. Al minut 12, Jesús Imaz rematava una pilota que venia des de la banda dreta i el porter del Saragossa, Alcolea, aturava. El Lleida avisava contínuament i cap al minut 20, l’àrbitre xiulava penal a l’àrea del Saragossa B després que Fran González desviés lleugerament una centrada del Lleida amb la mà. Asier Eizaguirre transformava el penal batent Alcolea per la seva esquerra, a mitja altura. 
domingo, 14 de octubre de 2012
Posted by Lleida Sports Web

TWITTER EN DIRECTE

Últimes notícies

Blogger templates

Search

slide

.

- Copyright © LLEIDA SPORTS - Metrominimalist - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -