Mostrando entradas con la etiqueta esportiu. Mostrar todas las entradas

El Lleida es menja als lleons (2-0)

Nova victòria del Lleida Esportiu en un partit que es presentava molt complicat ja que el seu rival, l’Athletic Club de Bilbao B, ocupava la segona plaça de la classificació amb una ratxa de 19 jornades sense caure derrotat.


Els gols de Imaz i Miramon han servit als blaus per imposar-se al conjunt basc. Els de Toni Seligrat han fet les delícies de l’afició, avui quasi 3.000 persones, amb una defensa total i una contra incisiva. 

Primers minuts per al Bilbao 

Els catxorros han dominat els primers compassos del partit amb un joc combinatori i sense complexos, típic dels conjunts filials de la talla dels bilbaïns. El Lleida Esportiu ha despertat amb una defensa total que ha desarticulat el centre de control de l’Athletic. 

Probablement, el millor Lleida de la temporada 

Amb pressions de fins a tres homes sobre un, el Lleida ha fet la vida impossible a l’Athletic de Bilbao B a partir dels primers 15-20 minuts de partit. L’espectacle de recuperacions i joc defensiu del Lleida ha estat un dels més vistosos al Camp d’Esports durant aquesta temporada. Les contres càustiques i incisives dels blaus amb Mata, Milla i Imaz al capdavant han posat la cirera al pastís. Jesús Imaz posava el Lleida per davant al minut 29 i als següents minuts Molo, Miramon i Mata han creat jugades de molt perill. 

Segona part, contenció i rebel·lió 

A la segona part, s’ha repetit l’inici del partit. El Bilbao B ha sortit a reconstruir el partit des de zero i s’ha trobat, en els primers minuts, un Lleida que les volia veure venir. Un Lleida de contenció que es revolucionaria per tornar a la dinàmica dels segons 25 minuts de la primera part. Les contres assassines del Lleida tornaven a assetjar l’àrea visitant amb Mata i Miramon al capdavant. Aquest segon posava el 2-0 al minut 68 de partit, arribant en velocitat a una pilota passada. 

Lluita fins al final 

El Lleida Esportiu ha seguit lluitant fins el final i ha pogut posar el 3-0 amb jugades de perill de Mata i Imaz. El conjunt visitant també ha intentat escurçar distàncies mitjançant Vidal. Tot això, sense encert.


MINUT A MINUT

Minut Acció
8 Pau Torres tapa una arribada de Guillermo.
18 Miramon assisteix Mata qui llença un xut fluix a les mans del porter.
28 Molo i Imaz fan una jugada de perill. Molo acava rematant a l'esquerra de Gorka.
29 (1-0) GOOOL DE JESÚS IMAZ - Milla li passa a Mata, es queda curta i Imaz culmina la jugada amb una rematada creuada al pal dret.
34 Centra Miramon i Molo la envia fora per sobre del travesser.
50 Mata engalta una centrada de Miramon sense perill.
53 Miramon l'envia per sobre de la porteria de Gorka.
68 (2-0) GOOOOOL DE MIRAMON - Mata fa un centre cap a Milla i la pilota passa de llarg. Miramon arriba com una exalació al segon pal i acava la jugada.
74 Imaz rep una pilota i es desfà de dos rivals, assisteix a Mata i aquest, l' envia per sobre del travesser.
77 Vidal remata fora una centrada.
87 Vidal torna a intentar-ho, sense encert.


El Lleida ocupa la sisena plaça de la classificació i es troba a cinc punts de la zona playoff i a només un punt del Barakaldo, que ha empatat a zero aquesta tarda amb la Union Deportiva Logroñés.


Segunda División B G2 | Jornada 28
EquipoPtsPGPEPPGFGC
1Alavés6018643814
2Athletic B5516754023
3Amorebieta5114953721
4Eibar5014864420
5Barakaldo46121063016
6Lleida45111254126
7Real Union Club4312794025
8Tudelano40117103235
9UD Logroñés3781372323
10Noja35105133237
11Gimnástica34810102830
12SD Logroñes3396132846
13Sestao River32711102330
14R. Sociedad B32711102739
15Zaragoza B3187133037
16Teruel3187132539
17Peña Sport2978132632
18Osasuna B2884163248
19Racing B2459142541
20Izarra2257162039

La manca de precisió fustiga el Lleida Esportiu (2-2)
El Lleida Esportiu va jugar mitja hora amb un home més, tot i això, no va poder remuntar el partit. 
Miramón pugna una pilota davant la banqueta del Lleida (Foto: Lleida Esportiu)

El conjunt blau va iniciar el partit amb molt bon peu i el seu plantejament semblava lo suficientment madur com per batre el Barakaldo, un dels equips que menys gols ha encaixat en el que portem de campanya. Tot i això, el partit no va tenir res a veure amb les dades de tots dos equips. 

El Barakaldo es presentava ahir a la tarda al Camp d’Esports amb la banda de tercer equip menys golejat del grup 2 de la Segona B i amb només sis gols encaixats es disposava a plantar cara al segon equip més golejador del grup, el Lleida Esportiu. El partit prometia, a priori, un xoc important quant a l’artilleria dels blaus i el mur defensiu del conjunt basc o, d’altra banda, un encontre avorrit i sense gaires gols, com molts dels partits que ja havia disputat el Barakaldo. Tot i això, el partit no va ésser ni una cosa, ni l’altra. El conjunt blau, que només havia encaixat un gol a casa en les onze jornades anteriors va veure com un dels equips menys golejadors del campionat triplicava els seus gols en contra. Per la seva part, el Barakaldo, també encaixà dos gols en un sol partit quan en els onze anteriors només n’havia encaixat 6. 
domingo, 11 de noviembre de 2012
Posted by Lleida Sports Web
El Lleida ho fa fàcil (3-0)
El conjunt de la Terra Ferma s’imposa al Saragossa B i fa gala de la seva efectivitat i maduresa defensiva. 

El Lleida Esportiu s’emportà els tres punts davant d’un Saragossa B que va entrar en el partit quan aquest ja estava dat i beneit. Els nois de Toni Seligrat varen aprofitar les seves oportunitats i abans de la mitja part, ja disposaren d’una renda de tres gols. 

Els jugadors del Lleida fan pinya. (Foto: Lleida Esportiu)

El Saragossa B arribava al Camp d’Esports com quasi bé tots els filials. Sense pors ni complexos, amb una proposta de joc ofensiu molt elaborat, però, amb multitud de dubtes i imprecisions. Dubtes que el Lleida Esportiu ha aprofitat al màxim. Tant ha estat així que al minut 8 el Lleida Esportiu ja s’avançava al marcador mitjançant Molo, qui aprofitava el refús d’una rematada del seu company Pere Milla per inaugurar el marcador. Amb el primer gol, el Lleida treia les urpes i començava a assetjar l’àrea del conjunt aragonès. Al minut 12, Jesús Imaz rematava una pilota que venia des de la banda dreta i el porter del Saragossa, Alcolea, aturava. El Lleida avisava contínuament i cap al minut 20, l’àrbitre xiulava penal a l’àrea del Saragossa B després que Fran González desviés lleugerament una centrada del Lleida amb la mà. Asier Eizaguirre transformava el penal batent Alcolea per la seva esquerra, a mitja altura. 
domingo, 14 de octubre de 2012
Posted by Lleida Sports Web
El Lleida Esportiu incorpora Xisco Hernández
Xisco amb el Mallorca B (deportebalear.com)

El Lleida Esportiu incorpora a les seves files al migcampista Xisco Hernández, un jugador de 23 anys procedent del Mallorca B on va acabar la temporada ambquatre dianes a la mateixa categoria i grup que el Lleida Esportiu. El jugador, natural de Palma de Mallorca, es va formar al planter del Mallorca B i posteriorment va ésser traspassat a l’Elx, on li varen rescindir el contracte. Més endavant, el jugador va signar amb el Puertollano on va jugar la temporada 2010-11, 27 partits dels quals 12 va ser titular.

El Lleida Esportiu presenta el porter Pau Nuñez


El Lleida ha presentat avui el porter Pau Nuñez, un jove jugador de 23 anys procedent del Sant Andreu que inicia la temporada amb el conjunt blau amb moltes expectatives "vinc amb l'objectiu de ser el porter titular i jugar el màxim de partits". El jugador mallorquí ha destacat que el fet d'haver-se incorporat als entrenament més tard que l'altre porter de l'equip, Pau Torres, el posa en desavantatge envers aquest. Tot i això ha assegurat que "la temporada és molt llarga i pot passar de tot".

Nuñez s'ha mostrat molt agraït per l'interés del Lleida Esportiu per incloure'l en el seu nou projecte tot destacant que no s'ho va pensar dos cops a l'hora d'acceptar l'oferta del club blau. El jugador es defineix com un porter àgil, explosiu i amb molts reflexos. Amb el Sant Andreu i el Badalona, el jugador mallorquí ha disputat 18 partits a la Segona Divisió B.
jueves, 30 de agosto de 2012
Posted by Lleida Sports Web

TWITTER EN DIRECTE

Últimes notícies

Blogger templates

Search

slide

.

- Copyright © LLEIDA SPORTS - Metrominimalist - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -