Mostrando entradas con la etiqueta asier. Mostrar todas las entradas

El Lleida perd i surt de la zona de promoció d’ascens (1-0)

Els lleidatans van fer un dels pitjors partits de la temporada i van perdre per primer cop en aquesta segona volta. El conjunt blau, cinquè, depèn dels resultats del Barakaldo per tornar a entrar al play-off 
Imatge d'Asier lluitant una pilota amb un jugador del Noja (Foto: Lleida Esportiu)
El Lleida Esportiu va caure amb justícia per 1-0 en la seva visita a l’estadi de la Caseta de Noja. Les de la Terra Ferma van fer un partit molt gris i van poder marxar de terrer càntabres amb més gols en contra. Els locals van fallar un penal en la primera meitat, però Riki no va perdonar a la represa aprofitant un rebuig de Pau Torres (1-0). El Noja es va quedar amb un jugadors menys per expulsió de Resi, però ni amb superioritat el Lleida va trobar el camí del gol. Arribant al final del partit, Imaz també va acabar expulsat i el Noja va aguantar el resultat posant fi a la ratxa del Lleida de 15 partits sense perdre. 

El Lleida va saltar a la gespa de la Caseta amb un onze titular previsible per cobrir les baixes. El conjunt lleidatà va anar de més a menys en el primer temps. Va sortir amb molta força i amb ganes de marcar amb rapidesa, però es va trobar amb un entramat defensiu molt sòlid per part del Noja. El conjunt càntabre va aguantar bé els primers minuts i va saber portar el ritme del joc al seu terreny. Passat el minut 10 de partit, el Noja va avisar amb un xut de Gerardo que va poder aturar sense dificultats Pau Torres. La resposta dels lleidatans va ser a càrrec de Miramón, que va rematar per sobre de la porteria defensada per José Ramón. 

El ritme del partit va anar decaient amb el pas dels minuts i es va començar a jugar més físicament que amb el peu. Passats els 25 minuts del primer temps, el signe del partit va canviar a favor dels locals. Al minut 32, un servei de banda molt murri del Noja es va convertir en una claríssima ocasió per marcar, ja que Pau Torres va haver de sortir de la seva porteria i va cometre penal. Riki va ser l'encarregat d'executar la pena màxima però es va trobar amb el pal esquerre. Tres minuts després, un centre pentinat per Dani es va marxar fregant el pal esquerre de la porteria de Pau Torres. Dos avisos en molt poc temps. Amb el resultat de 0-0 es va arribar al final del primer període. 

La segona meitat va ser una prolongació del final del primer temps. Un Lleida perdut i un Noja que amb poc es trobava amb molt. El conjunt càntabre va començar ofensivament endollat amb un xut de Riki que va fer volar a Pau Torres per aturar en dos temps. En la següent acció, el Noja es va avançar en el marcador. L'empanada defensiva del Lleida va permetre que el local Gerardo fes una bona jugada individual que va acabar amb un xut que no va poder aturar Pau Torres i Riki, que va continuar la jugada, va poder enviar la pilota al fons de la xarxa (1-0). 

Passat el minut 60, el Noja es va quedar amb un jugador menys per l'expulsió de Resi. Abans que el Lleida es veiés amb forces per buscar la remuntada, Pau Torres va haver d'evitar el segon dels càntabres aguantant el tipus amb un u contra u després d'un error defensiu de Pau Bosch. Al minut 68 va debutar amb la samarreta del conjunt lleidatà Miguel Ramos, tres mesos després del seu fitxatge al mercat d'hivern. Imaz va tenir en les seves botes el primer xut del Lleida entre els tres pals al minut 73, però José Ramón va aturar sense problemes. 

Entrant en els 10 últims minuts, el local Raúl es va internar a l'àrea lleidatana, després d'una gran jugada individual, i el seu xut va ser desviat per Pau Torres amb una gran intervenció. Poc després, el Lleida també es va quedar amb un jugador menys per expulsió d'Imaz, que va tocar la pilota amb les mans. L'última acció del partit va ser per al Noja però, de nou, Pau Torres va evitar el segon dels locals i es va convertir en l'heroi del seu equip malgrat la derrota. 

L’equip lleidatà trenca una ratxa de 15 jornades sense perdre i amb aquest resultat se situa fora de les posicions d’ascens, amb 59 punts, per darrere i a només un punt del Barakaldo, que és l’últim equip classificat. En la propera jornada, el Lleida rebrà la visita de l’Eibar al Camp d’Esports (17:15h). 

Fitxa tècnica: 

S.D NOJA (1): José Ramón, Resi, Cabero, Esnaola, Álvaro, Zarandona, Dani Guerrero, Juan Fresno (Bustillo, min. 65), Manu Ortiz, Riki (Manu Villa, min. 87) i Gerardo (Raúl, min. 79). 

LLEIDA ESPORTIU (0): Pau Torres, Artur Gòdia (Colorado, min. 55), Biel Medina, Molo, Álex Cacho, Miki Massana (Miguel Ramos, min. 68), Pau Bosch, Miramón, Jesús Imaz, Xisco Hernández i Asier Eizaguirre. 

MARCADOR: 1-0, minut 48: Riki. 

ÀRBITRE: Manuel Vidal Araujo (col•legi gallec). Va treure targeta groga als locals Gerardo (min. 17), Resi (min. 33), Esnaola (min. 50) i Resi (min. 62) i als visitants Gòdia (min. 26), Torres (min. 32), Xisco (min. 58), Imaz (min. 73) i Imaz (min. 82). L’àrbitre va expulsar per doble groga al local Resi i al visitant Imaz.

INCIDÈNCIES: Partit corresponent a la jornada 35 del Grup II de Segona Divisió B a l’estadi de La Caseta davant d’uns 400 espectadores.
domingo, 28 de abril de 2013
Posted by Lleida Sports Web

El Lleida no vol deixar de sumar

Via www.lleidaesportiu.cat



El Lleida Esportiu i el CD Izarra disputaran aquest diumenge un partit on els tres punts donen un bitllet que val mitja temporada. Els dos conjunts necessiten els punts per a lluitar pels seus objectius. Cada equip té objectius molt dispars. Els lleidatans són actualment sisens amb 46 punts i continuen a cinc de la zona que dóna accés a la promoció d'ascens. L'ensopec del passat diumenge va quedar rebaixat per la derrota de l' Amorebieta, que va caure curiosament contra l' Izarra. Si els lleidatans no guanyen aquest cap de setmana veuran com la seva il·lusió s'allunya lentament. Per la seva banda,els visitants semblaven abocats a Tercera a mitja temporada, però el canvi d'entrenador i l'arribada d'alguns jugadors han activat a l'equip. Una victòria donaria molta vida al Izarra per barallar per quedar-se una temporada més en la categoria de bronze. En l'anada, disputada a Merkatondoa, el resultat va ser de 1-1.


Una victòria per convertir en positiu l'empat a Tudela

En aquesta categoria sempre és difícil gratar puntets fora de casa. Jugar en el teu estadi sempre és un plus de motivació i els visitants ho noten. El Lleida Esportiu ve d'esgarrapar un punt en un camp complicat com el del Tudelano i ara els blaus volen convertir aquest punt en un gran resultat amb una victòria a casa. Els de Toni Seligrat no es fien del rival, fins i tot pensen que la seva posició en la zona baixa de la classificació el fa més perillós. Els blaus arriben al partit sumant una ratxa de deu jornades sense conèixer la derrota, en concret, tota la segona volta sumant punts. Els jugadors no volen perdre el nord i pensen partit a partit, encara que reconeixen que amb la permanència en la butxaca, l'objectiu és jugar la promoció d'ascens o quedar en la posició més alta possible.


Seligrat: “El final és més transcendental per a ells que per a nosaltres”

A la roda de premsa prèvia al partit, Toni Seligrat, va admetre que “si volem aspirar a agafar als quatre primers hem de guanyar aquest diumenge”. El valencià va comentar que “l'equip té confiança gràcies als resultats. Això és un plus per a l'equip. Estem en un moment que tots volíem amb la permanència assolida ila il·lusió de mirar cap amunt en la classificació”. De l' Izarra, Seligrat va destacar la seva fortalesa. “Hi ha gent amb força i experimentada. A més, lluiten la pilota, mai la donen per perduda. Potser se'ls pot fer llarg el partit per les dimensions del camp”. El tècnic també va afegir que “el final és més transcendental per a ells que per a nosaltres perquè es juguen la permanència. El més normal és que hi hagi equilibri i igualtat”.


Davant la importància del partit, el club ha engegat unes iniciatives per a crear colorit en les graderies del Camp’d Esports i, possiblement, es vegi la millor entrada d'aquesta temporada. El Lleida tindrà les baixes segures de Jesús Imaz i Pau Bosch per sanció i Miguel Ramos per lesió. Molta mala sort pel davanter que va arribar en el mercat d'hivern. Durant un entrenament d'aquesta setmana va recaure de la seva dolència al turmell.


Tots els partits són finals per l' Izarra

El conjunt navarrès es troba en una situació molt complicada. Mancant nou jornades, l' Izarra està a set punts de la salvació directa. Sens dubte és possible però converteix tots els partits dels de Chechu Martínez en finals. L'arribada del nou tècnic ha suposat un canvi important d'aires.


De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat

Amb el canvi d'entrenador van venir diversos jugadors en el mercat d'hivern que han modificat la cara de l'equip. De tenir un peu i mig a Tercera, el club d' Estella va abandonar la passada setmana l'última plaça del grup gràcies a una bona ratxa de resultats. De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat contra el Sestao River. UD Logroñés i Amorebieta, aquest últim la setmana passada, han estat equips que han sofert en les seves carns la metamorfosi de l'Izarra. Els jugadors saben quela situació no és bona i treuen forces extres per competir els partits.

Per guanyar fa falta marcar gols, i aquest és el problema de l'Izarra. Actualment, elconjunt navarrès és el menys golejador de la lliga.



Possibles alineacions

Lleida Esportiu: Pau Torres, Álex Cacho, Mario Fuentes, Biel Medina, Carlos Barreda,Álex Colorado, Molo, Miramón, Canadell, Pere Milla i Jaime Mata.



CD Izarra: Diego de Miguel, Barrina, Paris, Arpón, Echarri, Palacios, Bruno Araiz, Álex Guembe, Eneko Viana, Mikel Ziganda i Javi Martínez.


Segunda División B G2 | Jornada 30
Equipo                 Pts                PG              PE              PP            GF            GC
1Alavés63  19644014
2Athletic B5817754224
3Eibar5315864520
4Amorebieta5114963823
5Barakaldo49131063217
6Lleida46111354227
7Real Union 4412894025
8Tudelano41118103336
9Noja38115133437
10UD Logroñés3781382325
11Gimnástica34810112932
12Zaragoza B3497133237
13SD Logroñes3396142847
14Sestao River32711112432
15R. Sociedad B32711112741
16Osasuna B3194163348
17Teruel3187142540
18Peña Sport3079132632
19Izarra2567162240
20Racing B2459152543
sábado, 23 de marzo de 2013
Posted by Lleida Sports Web
Asier és la garantia (1-0)

Victòria importantíssima del Lleida en un partit vital per seguir a la zona alta de la classificació
Asier Eizaguirre celebra el seu gol (Foto:lleidaesportiu.cat)

La bona segona part del Lleida Esportiu acompanyada del gol d’Asier Eizaguirre a falta de 20 minuts pel final del partit esdevingueren les claus de l’últim triomf del conjunt blau. Els homes de Toni Seligrat van practicar un futbol molt gris a la primera part i no van reaccionar fins a la represa, on el tècnic va tenir un paper força important.
lunes, 29 de octubre de 2012
Posted by Lleida Sports Web

TWITTER EN DIRECTE

Últimes notícies

Blogger templates

Search

slide

.

- Copyright © LLEIDA SPORTS - Metrominimalist - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -