Mostrando entradas con la etiqueta Mata. Mostrar todas las entradas

El Lleida no vol deixar de sumar

Via www.lleidaesportiu.cat



El Lleida Esportiu i el CD Izarra disputaran aquest diumenge un partit on els tres punts donen un bitllet que val mitja temporada. Els dos conjunts necessiten els punts per a lluitar pels seus objectius. Cada equip té objectius molt dispars. Els lleidatans són actualment sisens amb 46 punts i continuen a cinc de la zona que dóna accés a la promoció d'ascens. L'ensopec del passat diumenge va quedar rebaixat per la derrota de l' Amorebieta, que va caure curiosament contra l' Izarra. Si els lleidatans no guanyen aquest cap de setmana veuran com la seva il·lusió s'allunya lentament. Per la seva banda,els visitants semblaven abocats a Tercera a mitja temporada, però el canvi d'entrenador i l'arribada d'alguns jugadors han activat a l'equip. Una victòria donaria molta vida al Izarra per barallar per quedar-se una temporada més en la categoria de bronze. En l'anada, disputada a Merkatondoa, el resultat va ser de 1-1.


Una victòria per convertir en positiu l'empat a Tudela

En aquesta categoria sempre és difícil gratar puntets fora de casa. Jugar en el teu estadi sempre és un plus de motivació i els visitants ho noten. El Lleida Esportiu ve d'esgarrapar un punt en un camp complicat com el del Tudelano i ara els blaus volen convertir aquest punt en un gran resultat amb una victòria a casa. Els de Toni Seligrat no es fien del rival, fins i tot pensen que la seva posició en la zona baixa de la classificació el fa més perillós. Els blaus arriben al partit sumant una ratxa de deu jornades sense conèixer la derrota, en concret, tota la segona volta sumant punts. Els jugadors no volen perdre el nord i pensen partit a partit, encara que reconeixen que amb la permanència en la butxaca, l'objectiu és jugar la promoció d'ascens o quedar en la posició més alta possible.


Seligrat: “El final és més transcendental per a ells que per a nosaltres”

A la roda de premsa prèvia al partit, Toni Seligrat, va admetre que “si volem aspirar a agafar als quatre primers hem de guanyar aquest diumenge”. El valencià va comentar que “l'equip té confiança gràcies als resultats. Això és un plus per a l'equip. Estem en un moment que tots volíem amb la permanència assolida ila il·lusió de mirar cap amunt en la classificació”. De l' Izarra, Seligrat va destacar la seva fortalesa. “Hi ha gent amb força i experimentada. A més, lluiten la pilota, mai la donen per perduda. Potser se'ls pot fer llarg el partit per les dimensions del camp”. El tècnic també va afegir que “el final és més transcendental per a ells que per a nosaltres perquè es juguen la permanència. El més normal és que hi hagi equilibri i igualtat”.


Davant la importància del partit, el club ha engegat unes iniciatives per a crear colorit en les graderies del Camp’d Esports i, possiblement, es vegi la millor entrada d'aquesta temporada. El Lleida tindrà les baixes segures de Jesús Imaz i Pau Bosch per sanció i Miguel Ramos per lesió. Molta mala sort pel davanter que va arribar en el mercat d'hivern. Durant un entrenament d'aquesta setmana va recaure de la seva dolència al turmell.


Tots els partits són finals per l' Izarra

El conjunt navarrès es troba en una situació molt complicada. Mancant nou jornades, l' Izarra està a set punts de la salvació directa. Sens dubte és possible però converteix tots els partits dels de Chechu Martínez en finals. L'arribada del nou tècnic ha suposat un canvi important d'aires.


De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat

Amb el canvi d'entrenador van venir diversos jugadors en el mercat d'hivern que han modificat la cara de l'equip. De tenir un peu i mig a Tercera, el club d' Estella va abandonar la passada setmana l'última plaça del grup gràcies a una bona ratxa de resultats. De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat contra el Sestao River. UD Logroñés i Amorebieta, aquest últim la setmana passada, han estat equips que han sofert en les seves carns la metamorfosi de l'Izarra. Els jugadors saben quela situació no és bona i treuen forces extres per competir els partits.

Per guanyar fa falta marcar gols, i aquest és el problema de l'Izarra. Actualment, elconjunt navarrès és el menys golejador de la lliga.



Possibles alineacions

Lleida Esportiu: Pau Torres, Álex Cacho, Mario Fuentes, Biel Medina, Carlos Barreda,Álex Colorado, Molo, Miramón, Canadell, Pere Milla i Jaime Mata.



CD Izarra: Diego de Miguel, Barrina, Paris, Arpón, Echarri, Palacios, Bruno Araiz, Álex Guembe, Eneko Viana, Mikel Ziganda i Javi Martínez.


Segunda División B G2 | Jornada 30
Equipo                 Pts                PG              PE              PP            GF            GC
1Alavés63  19644014
2Athletic B5817754224
3Eibar5315864520
4Amorebieta5114963823
5Barakaldo49131063217
6Lleida46111354227
7Real Union 4412894025
8Tudelano41118103336
9Noja38115133437
10UD Logroñés3781382325
11Gimnástica34810112932
12Zaragoza B3497133237
13SD Logroñes3396142847
14Sestao River32711112432
15R. Sociedad B32711112741
16Osasuna B3194163348
17Teruel3187142540
18Peña Sport3079132632
19Izarra2567162240
20Racing B2459152543
sábado, 23 de marzo de 2013
Posted by Lleida Sports Web

El Lleida es menja als lleons (2-0)

Nova victòria del Lleida Esportiu en un partit que es presentava molt complicat ja que el seu rival, l’Athletic Club de Bilbao B, ocupava la segona plaça de la classificació amb una ratxa de 19 jornades sense caure derrotat.


Els gols de Imaz i Miramon han servit als blaus per imposar-se al conjunt basc. Els de Toni Seligrat han fet les delícies de l’afició, avui quasi 3.000 persones, amb una defensa total i una contra incisiva. 

Primers minuts per al Bilbao 

Els catxorros han dominat els primers compassos del partit amb un joc combinatori i sense complexos, típic dels conjunts filials de la talla dels bilbaïns. El Lleida Esportiu ha despertat amb una defensa total que ha desarticulat el centre de control de l’Athletic. 

Probablement, el millor Lleida de la temporada 

Amb pressions de fins a tres homes sobre un, el Lleida ha fet la vida impossible a l’Athletic de Bilbao B a partir dels primers 15-20 minuts de partit. L’espectacle de recuperacions i joc defensiu del Lleida ha estat un dels més vistosos al Camp d’Esports durant aquesta temporada. Les contres càustiques i incisives dels blaus amb Mata, Milla i Imaz al capdavant han posat la cirera al pastís. Jesús Imaz posava el Lleida per davant al minut 29 i als següents minuts Molo, Miramon i Mata han creat jugades de molt perill. 

Segona part, contenció i rebel·lió 

A la segona part, s’ha repetit l’inici del partit. El Bilbao B ha sortit a reconstruir el partit des de zero i s’ha trobat, en els primers minuts, un Lleida que les volia veure venir. Un Lleida de contenció que es revolucionaria per tornar a la dinàmica dels segons 25 minuts de la primera part. Les contres assassines del Lleida tornaven a assetjar l’àrea visitant amb Mata i Miramon al capdavant. Aquest segon posava el 2-0 al minut 68 de partit, arribant en velocitat a una pilota passada. 

Lluita fins al final 

El Lleida Esportiu ha seguit lluitant fins el final i ha pogut posar el 3-0 amb jugades de perill de Mata i Imaz. El conjunt visitant també ha intentat escurçar distàncies mitjançant Vidal. Tot això, sense encert.


MINUT A MINUT

Minut Acció
8 Pau Torres tapa una arribada de Guillermo.
18 Miramon assisteix Mata qui llença un xut fluix a les mans del porter.
28 Molo i Imaz fan una jugada de perill. Molo acava rematant a l'esquerra de Gorka.
29 (1-0) GOOOL DE JESÚS IMAZ - Milla li passa a Mata, es queda curta i Imaz culmina la jugada amb una rematada creuada al pal dret.
34 Centra Miramon i Molo la envia fora per sobre del travesser.
50 Mata engalta una centrada de Miramon sense perill.
53 Miramon l'envia per sobre de la porteria de Gorka.
68 (2-0) GOOOOOL DE MIRAMON - Mata fa un centre cap a Milla i la pilota passa de llarg. Miramon arriba com una exalació al segon pal i acava la jugada.
74 Imaz rep una pilota i es desfà de dos rivals, assisteix a Mata i aquest, l' envia per sobre del travesser.
77 Vidal remata fora una centrada.
87 Vidal torna a intentar-ho, sense encert.


El Lleida ocupa la sisena plaça de la classificació i es troba a cinc punts de la zona playoff i a només un punt del Barakaldo, que ha empatat a zero aquesta tarda amb la Union Deportiva Logroñés.


Segunda División B G2 | Jornada 28
EquipoPtsPGPEPPGFGC
1Alavés6018643814
2Athletic B5516754023
3Amorebieta5114953721
4Eibar5014864420
5Barakaldo46121063016
6Lleida45111254126
7Real Union Club4312794025
8Tudelano40117103235
9UD Logroñés3781372323
10Noja35105133237
11Gimnástica34810102830
12SD Logroñes3396132846
13Sestao River32711102330
14R. Sociedad B32711102739
15Zaragoza B3187133037
16Teruel3187132539
17Peña Sport2978132632
18Osasuna B2884163248
19Racing B2459142541
20Izarra2257162039

El Lleida Esportiu torna a deixar-se dos punts a casa (1-1)
El conjunt blau es va estavellar contra l’entramat defensiu que va proposar la UD Logroñés i no va saber reaccionar després d’encaixar l’empat. Els de Seligrat cauen a l’octava posició de la classificació 
Imatge d'una lluita de Mata amb el central visitant Gil (Foto: Carles Miranda)
El Lleida Esportiu es va deixar dos punts més al Camp d’Esports després d’empatar 1-1 contra la UD Logroñés. El matx va ser molt igualat tot i que el Lleida va fer més en algunes fases del partit. L’entramat defensiu del conjunt visitant i l’estat de la gespa, amb molts tolls, van crear molts problemes als blaus a la primera meitat. El segon acte va ser més mogut, amb un gol per a cada equip, però els de Seligrat no van saber tornar a perforar la meta defensada per Castilla. 
El Lleida Esportiu s’estanca i acaba amb nou (1-1)
El conjunt blau es va avançar amb un gol de Mata, però un altre cop va perdre consistència a la segona meitat i el Peña Sport va empatar. Medina i Barreda no van finalitzar el partit per doble amonestació 
Imatge de Jesús Imaz buscant una jugada ofensiva contra el Peña Sport (Foto: Lleida Esportiu)
El Lleida Esportiu va deixar escapar dos punts més a Tafalla, després de l’empat a 1 contra el Peña Sport. El partit va obrir la segona volta de la competició. El conjunt dirigit per Toni Seligrat va dominar el primer temps i va marxar al descans 0-1 gràcies a un gol de Mata. En la segona part, com ja va passar contra l’Osasuna B dilluns passat, els de la Terra Ferma van perdre el control del joc i els navarresos van empatar el matx. Després del gol del Peña Sport el partit es va adormir. Arribant al final, el Lleida es va quedar amb 9 jugadors per expulsió de Medina, quarta de la temporada, i Barreda. Entre mig, el local Galán també va marxar abans d’hora del terreny de joc. 

domingo, 13 de enero de 2013
Posted by Lleida Sports Web
El Lleida Esportiu s’estrena amb victòria en el primer partit oficial de la nova temporada (1-2)
El conjunt de la Terra Ferma va derrotar al Cervera en un matx bastant igualat i passa a la següent eliminatòria de la Copa Catalunya. 
Imatge del partit d'ahir (Foto: Carles Miranda)

El Lleida Esportiu va aconseguir ahir la victòria després de superar per 1 a 2 a un bon Cervera. El conjunt de la Terra Ferma va afrontar el partit de Copa Catalunya com un test més de pretemporada. El conjunt dirigit per Toni Seligrat, que es va estrenar en partit oficial, va treure un onze titular amb teòrics suplents. Per la seva banda, el Cervera, equip de Primera Catalana, va oferir una bona imatge davant la seva afició i va crear perill a l’àrea del Lleida. 

domingo, 19 de agosto de 2012
Posted by Moises Camuñas

TWITTER EN DIRECTE

Últimes notícies

Blogger templates

Search

slide

.

- Copyright © LLEIDA SPORTS - Metrominimalist - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -