Mostrando entradas con la etiqueta 2. Mostrar todas las entradas

El Lleida no vol deixar de sumar

Via www.lleidaesportiu.cat



El Lleida Esportiu i el CD Izarra disputaran aquest diumenge un partit on els tres punts donen un bitllet que val mitja temporada. Els dos conjunts necessiten els punts per a lluitar pels seus objectius. Cada equip té objectius molt dispars. Els lleidatans són actualment sisens amb 46 punts i continuen a cinc de la zona que dóna accés a la promoció d'ascens. L'ensopec del passat diumenge va quedar rebaixat per la derrota de l' Amorebieta, que va caure curiosament contra l' Izarra. Si els lleidatans no guanyen aquest cap de setmana veuran com la seva il·lusió s'allunya lentament. Per la seva banda,els visitants semblaven abocats a Tercera a mitja temporada, però el canvi d'entrenador i l'arribada d'alguns jugadors han activat a l'equip. Una victòria donaria molta vida al Izarra per barallar per quedar-se una temporada més en la categoria de bronze. En l'anada, disputada a Merkatondoa, el resultat va ser de 1-1.


Una victòria per convertir en positiu l'empat a Tudela

En aquesta categoria sempre és difícil gratar puntets fora de casa. Jugar en el teu estadi sempre és un plus de motivació i els visitants ho noten. El Lleida Esportiu ve d'esgarrapar un punt en un camp complicat com el del Tudelano i ara els blaus volen convertir aquest punt en un gran resultat amb una victòria a casa. Els de Toni Seligrat no es fien del rival, fins i tot pensen que la seva posició en la zona baixa de la classificació el fa més perillós. Els blaus arriben al partit sumant una ratxa de deu jornades sense conèixer la derrota, en concret, tota la segona volta sumant punts. Els jugadors no volen perdre el nord i pensen partit a partit, encara que reconeixen que amb la permanència en la butxaca, l'objectiu és jugar la promoció d'ascens o quedar en la posició més alta possible.


Seligrat: “El final és més transcendental per a ells que per a nosaltres”

A la roda de premsa prèvia al partit, Toni Seligrat, va admetre que “si volem aspirar a agafar als quatre primers hem de guanyar aquest diumenge”. El valencià va comentar que “l'equip té confiança gràcies als resultats. Això és un plus per a l'equip. Estem en un moment que tots volíem amb la permanència assolida ila il·lusió de mirar cap amunt en la classificació”. De l' Izarra, Seligrat va destacar la seva fortalesa. “Hi ha gent amb força i experimentada. A més, lluiten la pilota, mai la donen per perduda. Potser se'ls pot fer llarg el partit per les dimensions del camp”. El tècnic també va afegir que “el final és més transcendental per a ells que per a nosaltres perquè es juguen la permanència. El més normal és que hi hagi equilibri i igualtat”.


Davant la importància del partit, el club ha engegat unes iniciatives per a crear colorit en les graderies del Camp’d Esports i, possiblement, es vegi la millor entrada d'aquesta temporada. El Lleida tindrà les baixes segures de Jesús Imaz i Pau Bosch per sanció i Miguel Ramos per lesió. Molta mala sort pel davanter que va arribar en el mercat d'hivern. Durant un entrenament d'aquesta setmana va recaure de la seva dolència al turmell.


Tots els partits són finals per l' Izarra

El conjunt navarrès es troba en una situació molt complicada. Mancant nou jornades, l' Izarra està a set punts de la salvació directa. Sens dubte és possible però converteix tots els partits dels de Chechu Martínez en finals. L'arribada del nou tècnic ha suposat un canvi important d'aires.


De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat

Amb el canvi d'entrenador van venir diversos jugadors en el mercat d'hivern que han modificat la cara de l'equip. De tenir un peu i mig a Tercera, el club d' Estella va abandonar la passada setmana l'última plaça del grup gràcies a una bona ratxa de resultats. De les últimes tres jornades, els navarresos només han cedit un empat contra el Sestao River. UD Logroñés i Amorebieta, aquest últim la setmana passada, han estat equips que han sofert en les seves carns la metamorfosi de l'Izarra. Els jugadors saben quela situació no és bona i treuen forces extres per competir els partits.

Per guanyar fa falta marcar gols, i aquest és el problema de l'Izarra. Actualment, elconjunt navarrès és el menys golejador de la lliga.



Possibles alineacions

Lleida Esportiu: Pau Torres, Álex Cacho, Mario Fuentes, Biel Medina, Carlos Barreda,Álex Colorado, Molo, Miramón, Canadell, Pere Milla i Jaime Mata.



CD Izarra: Diego de Miguel, Barrina, Paris, Arpón, Echarri, Palacios, Bruno Araiz, Álex Guembe, Eneko Viana, Mikel Ziganda i Javi Martínez.


Segunda División B G2 | Jornada 30
Equipo                 Pts                PG              PE              PP            GF            GC
1Alavés63  19644014
2Athletic B5817754224
3Eibar5315864520
4Amorebieta5114963823
5Barakaldo49131063217
6Lleida46111354227
7Real Union 4412894025
8Tudelano41118103336
9Noja38115133437
10UD Logroñés3781382325
11Gimnástica34810112932
12Zaragoza B3497133237
13SD Logroñes3396142847
14Sestao River32711112432
15R. Sociedad B32711112741
16Osasuna B3194163348
17Teruel3187142540
18Peña Sport3079132632
19Izarra2567162240
20Racing B2459152543
sábado, 23 de marzo de 2013
Posted by Lleida Sports Web

El Lleida es menja als lleons (2-0)

Nova victòria del Lleida Esportiu en un partit que es presentava molt complicat ja que el seu rival, l’Athletic Club de Bilbao B, ocupava la segona plaça de la classificació amb una ratxa de 19 jornades sense caure derrotat.


Els gols de Imaz i Miramon han servit als blaus per imposar-se al conjunt basc. Els de Toni Seligrat han fet les delícies de l’afició, avui quasi 3.000 persones, amb una defensa total i una contra incisiva. 

Primers minuts per al Bilbao 

Els catxorros han dominat els primers compassos del partit amb un joc combinatori i sense complexos, típic dels conjunts filials de la talla dels bilbaïns. El Lleida Esportiu ha despertat amb una defensa total que ha desarticulat el centre de control de l’Athletic. 

Probablement, el millor Lleida de la temporada 

Amb pressions de fins a tres homes sobre un, el Lleida ha fet la vida impossible a l’Athletic de Bilbao B a partir dels primers 15-20 minuts de partit. L’espectacle de recuperacions i joc defensiu del Lleida ha estat un dels més vistosos al Camp d’Esports durant aquesta temporada. Les contres càustiques i incisives dels blaus amb Mata, Milla i Imaz al capdavant han posat la cirera al pastís. Jesús Imaz posava el Lleida per davant al minut 29 i als següents minuts Molo, Miramon i Mata han creat jugades de molt perill. 

Segona part, contenció i rebel·lió 

A la segona part, s’ha repetit l’inici del partit. El Bilbao B ha sortit a reconstruir el partit des de zero i s’ha trobat, en els primers minuts, un Lleida que les volia veure venir. Un Lleida de contenció que es revolucionaria per tornar a la dinàmica dels segons 25 minuts de la primera part. Les contres assassines del Lleida tornaven a assetjar l’àrea visitant amb Mata i Miramon al capdavant. Aquest segon posava el 2-0 al minut 68 de partit, arribant en velocitat a una pilota passada. 

Lluita fins al final 

El Lleida Esportiu ha seguit lluitant fins el final i ha pogut posar el 3-0 amb jugades de perill de Mata i Imaz. El conjunt visitant també ha intentat escurçar distàncies mitjançant Vidal. Tot això, sense encert.


MINUT A MINUT

Minut Acció
8 Pau Torres tapa una arribada de Guillermo.
18 Miramon assisteix Mata qui llença un xut fluix a les mans del porter.
28 Molo i Imaz fan una jugada de perill. Molo acava rematant a l'esquerra de Gorka.
29 (1-0) GOOOL DE JESÚS IMAZ - Milla li passa a Mata, es queda curta i Imaz culmina la jugada amb una rematada creuada al pal dret.
34 Centra Miramon i Molo la envia fora per sobre del travesser.
50 Mata engalta una centrada de Miramon sense perill.
53 Miramon l'envia per sobre de la porteria de Gorka.
68 (2-0) GOOOOOL DE MIRAMON - Mata fa un centre cap a Milla i la pilota passa de llarg. Miramon arriba com una exalació al segon pal i acava la jugada.
74 Imaz rep una pilota i es desfà de dos rivals, assisteix a Mata i aquest, l' envia per sobre del travesser.
77 Vidal remata fora una centrada.
87 Vidal torna a intentar-ho, sense encert.


El Lleida ocupa la sisena plaça de la classificació i es troba a cinc punts de la zona playoff i a només un punt del Barakaldo, que ha empatat a zero aquesta tarda amb la Union Deportiva Logroñés.


Segunda División B G2 | Jornada 28
EquipoPtsPGPEPPGFGC
1Alavés6018643814
2Athletic B5516754023
3Amorebieta5114953721
4Eibar5014864420
5Barakaldo46121063016
6Lleida45111254126
7Real Union Club4312794025
8Tudelano40117103235
9UD Logroñés3781372323
10Noja35105133237
11Gimnástica34810102830
12SD Logroñes3396132846
13Sestao River32711102330
14R. Sociedad B32711102739
15Zaragoza B3187133037
16Teruel3187132539
17Peña Sport2978132632
18Osasuna B2884163248
19Racing B2459142541
20Izarra2257162039

La manca de precisió fustiga el Lleida Esportiu (2-2)
El Lleida Esportiu va jugar mitja hora amb un home més, tot i això, no va poder remuntar el partit. 
Miramón pugna una pilota davant la banqueta del Lleida (Foto: Lleida Esportiu)

El conjunt blau va iniciar el partit amb molt bon peu i el seu plantejament semblava lo suficientment madur com per batre el Barakaldo, un dels equips que menys gols ha encaixat en el que portem de campanya. Tot i això, el partit no va tenir res a veure amb les dades de tots dos equips. 

El Barakaldo es presentava ahir a la tarda al Camp d’Esports amb la banda de tercer equip menys golejat del grup 2 de la Segona B i amb només sis gols encaixats es disposava a plantar cara al segon equip més golejador del grup, el Lleida Esportiu. El partit prometia, a priori, un xoc important quant a l’artilleria dels blaus i el mur defensiu del conjunt basc o, d’altra banda, un encontre avorrit i sense gaires gols, com molts dels partits que ja havia disputat el Barakaldo. Tot i això, el partit no va ésser ni una cosa, ni l’altra. El conjunt blau, que només havia encaixat un gol a casa en les onze jornades anteriors va veure com un dels equips menys golejadors del campionat triplicava els seus gols en contra. Per la seva part, el Barakaldo, també encaixà dos gols en un sol partit quan en els onze anteriors només n’havia encaixat 6. 
domingo, 11 de noviembre de 2012
Posted by Lleida Sports Web
Asier és la garantia (1-0)

Victòria importantíssima del Lleida en un partit vital per seguir a la zona alta de la classificació
Asier Eizaguirre celebra el seu gol (Foto:lleidaesportiu.cat)

La bona segona part del Lleida Esportiu acompanyada del gol d’Asier Eizaguirre a falta de 20 minuts pel final del partit esdevingueren les claus de l’últim triomf del conjunt blau. Els homes de Toni Seligrat van practicar un futbol molt gris a la primera part i no van reaccionar fins a la represa, on el tècnic va tenir un paper força important.
lunes, 29 de octubre de 2012
Posted by Lleida Sports Web
Un golàs de Colorado no ha estat suficient (1-1)

Inici especial del Lleida Esportiu com a visitant i en el seu nou grup. En un estadi de renom com és Las Gaunas i amb un rival de l’entitat del U.D. Logroñes. Tot i això, el resultat deixa un sabor agredolç als de la Terra Ferma. 

Pau Torres es queda estès al terra després de rebre un fort cop.

El Lleida Esportiu perdia dos punts a falta de quatre minuts pel final del partit. El conjunt blau es va posar per davant al marcador tot just començar la segona part i tot i el bon treball de la seva defensa al llarg dels minuts que restaven,l’equip local empatava el partit amb una jugada fortuïta que, al temps de descompte, deixava els de Toni Seligrat sense poder reaccionar.

El partit es plantejava bastant tranquil en els primers minuts. Els dos conjunts es tantejaven l’un a l’altre i ja es començava a veure un Lleida Esportiu ben armat defensivament i amb una contra de galons que temptava l’àrea local. Tot i això, no va ser fins al minut 35 quan arribaren les ocasions clares de gol.
lunes, 3 de septiembre de 2012
Posted by Juan Moreno Sánchez
El Lleida Esportiu incorpora Xisco Hernández
Xisco amb el Mallorca B (deportebalear.com)

El Lleida Esportiu incorpora a les seves files al migcampista Xisco Hernández, un jugador de 23 anys procedent del Mallorca B on va acabar la temporada ambquatre dianes a la mateixa categoria i grup que el Lleida Esportiu. El jugador, natural de Palma de Mallorca, es va formar al planter del Mallorca B i posteriorment va ésser traspassat a l’Elx, on li varen rescindir el contracte. Més endavant, el jugador va signar amb el Puertollano on va jugar la temporada 2010-11, 27 partits dels quals 12 va ser titular.

TWITTER EN DIRECTE

Últimes notícies

Blogger templates

Search

slide

.

- Copyright © LLEIDA SPORTS - Metrominimalist - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -